Vec duze vreme imam povisen bilirubin,maja su mi odstranili stitnu zlezdu.Krajem septembra sam bila na ispitivanju i ovo su rezultati, laboratorija osim bilirubina je u granicama normale.Imunologoja ANA,ANCA,anti/mitohondruj antit IIf,antiparijetalna anti IIF,antiLKM1 IgG IIF su negativni,anti glatkomisicna anti IgG IIF1prema40 PHnalayO[tecenje jetre vrlo,vrlo lakeaktivnosti,najverovatnoje u satdijumu ciroze.Promene su etiolo[ki nespecificne.Promene ne odgovaraju NASHu.Molim Vasu dalju prognou imam 52 godine. Prelezala sam infarkt non Q pre 10 godina. bolovala sam od Mb Basedow ljeve bolesti 10 godina.Unapred zahvalna molim predlog o daljoj terapiji osim vitaminske i dijete.

    Odgovoreno: 28. 10. 2007.
    • Postovana, Sve sto ste p[omenuli u tekstu zasluzuje jedan detaljan pregled hepatologa, uvid u Vasu kompletnu dokumentaciju i klinicki pregled. Ne zelim niti praktikujem da olako dajem savete i prognozu na ovaj nacin. Stojim Vam na raspolaganju da Vas pregledam na Klinici za gastroen6terologiju i hepatoloogiju u Nisu kada se budemo dogovorili preko e maila ili da Vas pregleda gastroenterology u najblizem centru. Pozdrav Aleksandar Nagorni