Postovani,  Da li se trovanje hranom moze manifestovati povisenom telesnom temperaturom?  Sinoc me je probudila drhtavica i temperatura 37,5 ,posto sam osecao teskobe u zelucu, popio sam jedan Ranisan, nakon cega sam legao, nisam mogao da zaspim, nakon 1 sat, temperatura je porasla na 37,7 , nisam uzeo nikakav obarac temperature, sacekao sam oko pola sata, temperatura je pala na 37,6 a nakon sat vremena pala je na 37,2 .Posle toga sam zaspao.Izuzev temperature i teskobe u zeludcu, nisam imao nikakve druge simptome tipa, bol u grlu, glavi ili znojenja. Napominjem da sam u toku dana, uz rucak konzumirao izrazito ljutu papriku, sa kojom do sada nisam nikada imao problema, takodje sam minimalno vecerao nekakve kroasane, nisam pio nikakav alkohol niti sokove i sl. Otac je bio doziveo trovanje ljutom paprikom pre neku godinu i zavrsio u Urgentnom. Primio je injekciju Ranisana , nakon cega mu je bilo bolje, ne znam da li je imao temperaturu

    Odgovoreno: 28. 10. 2007.
    • Postovani. Postoji mogucnost da ste se trovali hranom. Obicno trovanje hranom ide sa povisenom temperaturom, boloviima u gornjem i donjem delu trbuha, ali i mucninonm, gadjenjem, povracanjem i ucestalim stolicama, ili sa bilo kojom od pomenutih tegoba zasebno. Javite se lekaru, pre bilo kakvog drugog saveta. Pozdrav Aleksandar NAgorni