Poštovani profesore,molim Vas da mi pomognete! Imam kronovu bolest več 10 godina i uz to analne fisure.Napokon sam se odlučio da izvršim operaciju inih,ali mi je moj kirurg rekao da to nije preporučljivo,gotovo da nije moguće za oboljele od kronove bolesti,jer da će biti još gore nakon te operacije:to se odnosilo na lateralnu sfinkterotomiju i dilataciju fissura ani.Molim Vas za vaše mišljenje.  Sa Velikim poštovanjem!

    Odgovoreno: 28. 10. 2007.
    • Postovani, Analne fistule, a ne fissure su vrlo ceste u bolesnika sa kronovom bolescu. Postoji registrovani lek, injekcija koja se ukljucuje u stacionarnim zdravstvenim ustanovama, registrovan je i u Srbiji, jako je skup, ali za indikaciju fistula u Kronovoj bolesti pada na teret zdravstvenog fonda. Fistula se moze zatvoriti i povecanjem doze osnovnih lekova. Na raspolaganju sam da Vas pregledam na Klibici za gstroenterologiju u Nisu. Pozdrav A. Nagorni