Poštovani gospodine profesore, molim Vas za malo Vašeg vremena i odgovore na neka moja pitanja. Već nekoliko godina imam vrlo neprijatna nadimanja u predelu abdomena. Osim toga, u proteklih godinu i po dana ugojio sam se više od 15 kilograma. Napominjem da se hranim neredovno - jedan obrok dnevno i to uglavnom kasni ručak ili večera. Pokušavao sam da uvedem režim ishrane sa doručkom, ali zbog nadimanja posle unete hrane i opšte slabosti organizma morao sam da odustanem jer bih posle uzimanja bilo kakve hrane u prepodnevnim satima skoro bio nesposoban za rad. Što se nadimanja tiče moram istaći da mi se obim struka i stomaka skoro udvostruči pa u šali kažem da izgledam kao žena pred porođajem. Ova nadimanja kod mene izazivaju i lupanje srca i opštu slabost celog tela. Preko noći, do jutra, nadutost nestaje bez uzimanja bilo kakvih preparata protiv nadimanja. Napominjem i to da se nadimanje posle jela javlja bez obzira na vrstu unete hrane. Moj jelovnik je inače vrlo sužen: meso, majonez, hleb, čokolada, retko voće i povrće, a pasulj, kupus i slične namirnice koje izazivaju nadimanje su jako retko zastupljeni. > Osim svega iznetog imam još jedan problem, a to je što posle glavnog jela uzmem neku poslasticu, i posle toga se uvek javi neverovatna glad kao da pre toga nisam ništa jeo. Molim Vas za tumačenje mojih problema i savet. Sa zahvalnošću čeka Vaš odgovor.

    Odgovoreno: 28. 10. 2007.
    • Pre nego sto Vam konkretnije odgovorim na pitanje zamolio bih Vas da uradite ultrazvucni pregled jetre, zucne kesice, jetre, pankreasa, slezine i oba bubrega, kao i Sedimentaciju erotrocita sa krvnom slikom i kompletnom laboratorijom. Javite mi nalaze, verovatno ce biti potrebna i konsultacija endokrinologa. Pozdrav A/ NAgorni