Povremeno osetim jako stezanje zeludca i imam utisak da me stezu i zlezde u grlu.Na pregledu sondom utvrdjena mi je hiatus hernia i gastritis.Da li je to uzrok toga i sta raditi u takvim situacijama. Hvala

    Odgovoreno: 28. 10. 2007.
    • Postovana, Tegobe koje imate mogu da budu posledica zeludacne kile i vracanja kiseline u jednjak. Medjutuim, ne bi bilo lose zbog stezanaja u predelu grla da Vas pregleda i otorinolaringolog. Sto se tice hijatalne hernije predlazem da spavate sa podignutim uzglavljem, da povecate broj obroka u toku dana sa kolicinski manje hrane, da najmanje 3 casa pre spavanja ne unosite hranu, da ne nosite tesnu odecu i izbegavate gazirane napitke i pikantnu hranu. Od lekova predlazem za pocetak capsule Omeprola (idu na recept), dva puta dnevno pola sata pre jela, najmanje 4 nedelje Puno Vas pozdravljam A. Nagorni

Komentari na pitanje: #1493

    • hukic almira iz novovog pazara 02. 09. 2012.

      Imama jako stezahje zeluca vec 5 godina radila sam 3 puta gastroskopiju ustanovljena mi je hijatus hernija imam i nadima hj pil pila sam nekoliko vrsta tableta za zeludac ali bas mi nije uspelo bakterijuj nemam h piluli redovno pijem ri votril od 2 mg po pola ito inace ujutru kad ustanem jel tada imami i mucninu lose se osecam redovno idem gastrologu ali nije bas uspesno molim za vas savet. Pozdrav, Hvala.