Poštovani profesore,
    Imam 37 godina. U julu mesecu mi je ultrazvukom utvrdjeno nekoliko uvećanih limfnih čvorova u abdomenu. Uradjena je operacija radi uzimanja uzoraka limfnih čvorova, a hirurg je uzeo i uzorak jetre. PH nalaz je pokazao limfadenitis.
    Mene interesuje nalaz jetre koji glasi: HEPATITIS CHRONICA NONSPECIFICA LAEVIS FOCALIS. CHOLANGIOLITIS ET PERICHOLANGIOLITIS CHRONICA LAEVIS. Patolog je rekao da to nije ništa rečima "danas ima sutra nema". Po uputu infektologa uradio sam Anti HCV-nereaktivan, HBsAg-nereaktivan, jetrine probe u granicama osim GAMA GT koji je bio 57(ref.vrednost do 38).Anti LKM 1 At-Negativan, ASMA Antiglatkomisicna-negativan, AMA Antimitohondrijska At 4,2(ref.do 10,0). Na ultra zvuku i MR jetra normalne veličine bez fokalnih promena, nema znakova masne infiltracije. Inače nemam nikakvih tegoba.
    Interesuje me da li je potrebno lečenje?
    Unapred hvala na odgovoru.