Imam 38 godina i već nekoliko godina, nekoliko puta godišnje u neodredjeno vreme, jake mučnine praćene stolicom, odnosno dijareom. Ne povraćam. O intenzitetu mučnine ovisi obim stolice, a pri jačim mučninama često se počnem nekontrolisano tresti. To ponekad traje nekoliko sati, ponekad uz manji intenzitet i nekoliko dana. Ne boli me ništa. Ja sam to pripisivala stresu, medjutim javi se i u vreme kada nemam baš nikakvog razloga za nervozu. Imam povišen pritisak, aritmije i pijem svako jutro pola Concora od 5 mg.
    Da li je ovo neki psihosomatski problem, tj. da li bi trebalo da posetim lekara?