Uvaženi profesore,
    moji problemi počinju od pre dve godine. Počelo je sa tupim i dosadnim bolom u donjem levom delu stomaka. Posle irigografije i irigoskopijeb dijagnoza je bila colitis chr. Do tada je stolica bila ne baš uredna (malo tvrđa svakih 2-3 dan) i pojavljivala se ponekad svetla krv na stolici verovatno zbog hemoroida. Tada dobijam terapiju Salofalk 2x500, Lozeprazol 2x20, Orvagil 3x1, Sulpirid 2x1. Posle 14 dana ukida mi se Orvagil a dodaje Kleromicin 2x500 još 14 dana. Od tada počinju svakodnevne retke kašaste stolica. Što se bolova tiče u početku su se smanjili, ali su nakon nekog vremena počeli opet. Posle 6 meseci opet irigografija i irigoskopija i opet colitis chr. Terapija se menja 5ASA 3x2, ali sve ostaje isto. Bolovi su prisutni uglavnom u levoj strani, pa sve do predela levog bubrega, a ponekad i desno nisko. Stolica je sve vreme 2-3 puta dnevno i to retka i kašasta sa prisustvom sluzi. U junu ove godine doktor koji me leči radi mi kolonoskopiju i u izvrštaju piše: Urađena kolonoskopija do 80 cm i dalje ne zbog nemogućnosti plasiranja aparata i bolova.Na ovako učinjenom pregledu viđeni znaci inflamatorne bolesti creva.Uzeta biopsija na PH.Mikroskopski nalaz:L/C.Sitan sivobeličasti isečak tkiva.Uzet u rad u celini.Colitis interstitialis chronika. Posle dobijanja ovih rezultata dobijam terapiju Salazopirin 2x500, Lozeprazol 1x20, Sulpirid 2x1.Što se mog stanja tiče ostalo je nepromenjeno.Prisutni su blagi bolovi i sa leve i desne strane nisko.Stolice 2-3 kašaste bez krvi ali sa sa sluzom.Prisutno je i stalno neko krčanje i pretakanje u crevima. Analize krvi su mi u redu sve je u granicama jedino su u mokraći povećani leukociti 18-20 i ima kalcijum oksalata. Za ove dve godine smršao sam 8-9 kg. Doktor mi je na zadnjoj kontroli rekao da je on pokušao sve što je znao.
    Zaista sam zabrinut do kada će ovo da traje, pa Vas molim za savet i mišljenje.