Mama mi ima 71 god. Eho abdomena je: Jetra je uvecana , Ap dijametra oko 15cm, steatozna , bez fokalnog nalaza.Zucna kesa je operisana., zucni putevi su uredni. Pankreas je masni infiltisan. Slezina je uvecana,homogena kosog precnika 14cm.  Pre oko mesec dana pojavili su joj se ucestali bolovi u predelu slezina da bi u ovom periodu postali cesti i veoma snazni.Ponekad tesko ustane iz sedeceg polozaja. Interesuje me dali postoji neki nacin da se ublaze te tegobe. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 17. 10. 2007.
    •

      Postovani gospodine, Neophodno je uraditi kompletni pregled krvne slike i laboratorijske parameter za funnkciiju jetre. Nakon toga stojim Vam na raspolaganju da pregledam Vasu majku na Klinici za gastroenterologiju ili da Vam potencijalno predlozim terapiju preko maila. Pozdrav