Poštovani doktore,
    imam problem sa sinom koji ima dvije godine i dva mjeseca. Prije 3mjeseca je imao prvi put proliv, u trajanju od 7 dana. Tada je imao i povišenu temperaturu, povraćao. 2x rađena korpokultura, bakterije nisu izolovane. Liječen ambulantno. Od tada imao jos 2x prolive u trajanju od nekoliko dana, bez tempetature i povraćanja. 20. oktobra je primljen u bolnicu/BAR/, zbog visoke temperature, groznice, rijetkih stolica, bolova u trbuhu. Lab.nalazi po prijemu u bolnicu- Se 40,CRP210,7...70,0,Le 7,4 LF Gran.72,1%,Ly22,2%,Er3,92,HGB89,Hct0,282 Glikemija 8,5..5,6, Urea3,4, AST36, ALT17, Na135,4..143, Cl96..104, K3,22..4,77 Nalaz abdominalnih organa u fiziološkim granicama. Nema slobodne tečnosti u Duglasu. U bolnici primio nekoliko flaša infuzije, dobijao flonivil i primio pet longacefa. Po izlasku iz bolnice 27.10.2008 sledeći nalazi Se 22, CRP 6,3, Le 10,6,  Gran. 41,5  Ly47,6, Er 4,64, Hgb 108, Nct 0,32, MCV 69,3, MCH 23,3, MCHC 335, Tr 590. Otpušten sa dijagnozom Enterocolitis Sallmonelosa, Anaemija hipochromica, Rinopharyngitis ac. i terapijom Probiokid imuno kesice1x1 dnevno 10 dana. Do 1.11.2008. bio bez temperature, normalne stolice. Istog dana dobija temperaturu koja ide do 39,2 i stolica mu je kašasta. Naš pedijatar na pregledu konstatuje da je sve uredu i daje savjet da obaramo temperaturu!
    Ja Vas molim da mi objasnite ako je to moguće, o čemu se ovdje radi i da mi date savjet šta dalje da radim sa djetetom!!!
    Unaprijed HVALA!!!!!!!!!!!