Otprilike pre 6 meseci sam imao jako izražene bolove ispod desnog rebarnog luka, dao sam krv na analizu i rečeno mi je da se sumnja na Gilbertov sindrom. Od pre 2 dana imam slab apetit, a jutros me probudio izrazit bol koji se pojavio u blizini prepona i posle se premestio na desnu stranu ispod rebara. Uradio sam analizu krvi i urina i sledeće vrednosti nisu u granicama: WBC 11.1, bilirubin ukupni 33, bilirubin direktni 7, amilaze u urinu 557. Prepisana mi je terapija Orvagil a 400mg 2X1 i Controloc a 40mg 1 ujutru pre jela.
    Šta je uopšte Gilbertov sindrom i kako se leči, kako se ponašati (ishrana itd...).
    Unapred zahvalan!!!