Poštovani,
    moj otac je pre godinu dana operisao Carcinom rektuma koji je bio infiltrirao trtičnu kost. Nakon toga je primao hemioterapiju - Xeloda u 4 ciklusa. CEA i CA 19-9 su nakon završene terapije bili u granicama normale, ali je sada nakon tri meseca je CEA skočio na 5,7. Na onkologiji su zakazali ponovnu proveru tumor markera i skener tek za januar.
    Zanima me da li porast CEA uvek ukazuje na pojavu recidiva (metastaze) i ima li potrebe da se date analize urade ranije?
    Unapred hvala