Cenjeni,
    bolujem od Crohn kolitisa (blaža forma) već 2 godine. Terapija je Salofalk 3x2 500mg i supozitorije 1x500mg. Za sve vreme imam samo 2 kliničke manifestacije: abnormalna količina gasova (flatulacija 30-50x dnevno, ali ne i nadutost) i rektalna hipersekrecija (sukrvica i gnoj) mada ovo poslednje sam kontrolišem (spravljenim medikamentima) pošto ni to nije moglo biti rešeno lekovima. Ostaje problem gasova, kako to eliminisati??? Menjao sam ishranu, zdravo se hranim, izbacivao jedno, ubacivao drugo (umanjio vlakna, a povećao proteine), koristio probiotike i simetikone...ništa ne pomaže. Krvna slika i biohemija perfektni, CRP<1, stolica neg. na gljivice, paraizte i bakterije.
    Da li bi neka posebna low carbon dijeta pomogla? Napominjem da sam se obratio najeminentnijim gastrolozima: prof.dr. Njegica Jojić, doc.dr. Dino Tarabar, prof.dr. Gradimir Golubović, prof.dr. Zoran Krivokapić, ali niko od njih nije uspeo da reši ovaj primarni problem flatulencije. Imate li neki efikasan predlog koji bi makar drastično umanjio gasove na normalnu meru i koje vreme je potrebno? Gasovi su počeli najednom preko noći, a pre toga sam ih imao 1 flatus nedeljno, a sad i po 50 na dan :((
    Hvala na sugestijama!