" Kod frakcionirane pasaže crijeva blijedo se prikaže kontrasna opacifikacija najviše položenih jejunalnih i ilealnih vijuga, dosta brzi prolaz kontrasta gdje se već nakon 4HPC prikaže završni dio ilealnih vijuga koje su lagano široke i ascendentni kolon sve do desne fleksure, a na snimci nakon 24 HPC prikaže se kolon u cijelosti zaobljene desne fleksure bez prikaza apendiksa koji je samo početno naznačen kontrastom, a kolon pokaže izraženo umnožene haustracije i ukupni grublji izgled što govori za funkcionalnu kolopatiju i iritabilni kolon."
    To je mišljenje spec.opće radiologije. Na temelju toga, što to sve znači rečeno jednostavnim riječima? Koju metodu liječenja koristiti kao i koju hranu? Šta izbjegavati i čime ojačati ili poboljšati svoju situaciju?
    Unaprijed hvala!
    Čitalac iz Bihaća, BiH