Poštovani,
    mojoj mami je pre 15 meseci otkrivena metastaza adenokarcinoma u desnom režnju jetre u poodmaklom stadijumu, primarni se ne zna.Tumor marker pokazuje CA 125, mada je njoj pre 19 godina operisan beningni miom materice i izvađeni jajnici i jajovodi, nije imala nikakvu terapiju tada.
    Da li je moguće da bude nešto odatle. Pokušali su operaciju, ali samo je otvorena i zatvorena, zato što je zahvaćena i glavna arterija, tako da nisu smeli da diraju. Bila je godinu dana na citostatiki Xeloda i pre 60 dana joj je ta terapija prekinuta, za to vreme bolest je mnogo uznapredovala, slezina je skoro uvukla bubreg, jer i ona raste, a krenula je i voda prema plućima. Sada joj predlažu terapiju Adroblastinom, na skeneru neki ITAC.
    Da li je to bolno i opasno po život i može li usporiti rast metastaza? Interesuje me iz Vašeg iskustva koji je period preživljavanja kod takvih bolesnika i zadnji dani da li su mnogo bolni i koliko mogu da traju.