našao sam za shodno da vam se obratim zbog problema kojime opterećuje.Već vise od dvadeset dana muci me stalna iritacija na kašalj u disajnom kanalu(negde izmedju donjeg dela grla i gornjeg dela pluća,tesko mi je tacno da odredim,malo mi ide i na živce,primetio sam čestu nevozu).Dijagnodtikovan mi je akutni bronhitis,rezultati pregleda na orl i u plucnoj su u redu.Sumnjaju na alergiju ili štitnu žlezdu?Da li je po vasem misljenju potreban bris?Da li je moguce da je iritacija vezana iskljucivo za bronhije i pluca?Možete li mi dati neki savet za lecenje bronhitisa i zaustavljanje te iritacije?  Veliki pozdrav i hvala.

    Odgovoreno: 03. 10. 2007.
    •

      Poštovani Bojane, Izvinjavam se zbog kasnog odgovora usled moje odsutnosti iz zemlje. Vaš lekar je verovatno u pravu kad Vam je objasnio da su Vaše tegobe usled akutnog bronhitisa. Takva stanja dobro reaguju na uzimanje toplih napitaka, inhalaciju pare čaja od kamilice i majaline dušice. Možete probati i tablete za otapanje u ustima ISLA-MINT, 3-4 puta na dan, koje vrlo blagotvorno deluju u takvim situacijama. Ukoliko se kašalj nastavi duže od mesec dana, potreban je detaljan pregled i dopunska ispitivanja. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Račić