Poštovani doktore,
    Imam 45 godina i moj problem sa crevima počinje 2004.g. Od tada sporadično se javlja obično u junu i početkom jeseni. Međutim sada je problem svakodnevan. Naime, ujutro čim se probudim, dobijem grčeve i moram brzo u WC. Ako, kojim slučajem izostanu grčevi, popijem lek smalo vode, ista situacija. (Pijem lekove za povišeni pritisak, Concor 1/2, Norvasc 5mg i Ksalol 0,25). Stolice su uglavnom kašaste, česte i do 5-6 zaredom. Ponekad su i uske, a ovih dana ima ih i normalno oblikovanih. To me sve veoma iscrpi i loše se osećam. Primetila sam i da mi se tom prilikom krvni pritisak poveća, naročito donji (oko 95-100). Uradila sam pasažu creva i nalaz je bio uredan, kao analizu krvi na parazite, candidu, krv u stolici..nalaz uredan. Posle pražnjenja creva, imam bolove u trbuhu, skoro po čitavoj regiji. Uglavom se polako spontano sve smiri, ali nekad da bih mogla da izađem napolje među ljude, moram popiti još Ksalola. Imam i česte gasove, takođe sa porastom krvnog pritiska . To me sve zbunjuje, s obzirom da moj kardiolog nije umeo da mi objasni tu povezanost.
    Ako, možete da me posavetujete, kako da se oslobodim ni malo prijatnih tegoba. Da li sam možda alergična na gluten, mleko, ili... Napominjem, da sam išla na psihoterapiju 6 god, zbog psihosomatskih problema posle bombardovanja.
    Unapred zahvalna!