MR pregled abdomena pokazuje više simpleks cista u oba režnja jetre kao i fokalnu promenu u subkapsularno u 6. segmentu u nespecifične MR prezentacije.Ova promena uočena i na UZ kao izoehogena, nema aspecifičnu MR perzentaciju. Samo se vidi na jednoj sekvenci u dve ravni snimanja i nema drugačiju vaskularizaciju u odnosu na ostatak jetre, što u prvom redu upućuje na njenu beningnu prirodu, mada lezija nema se MR odlike FNH ili adenoma na postkontrasnim slikama.
    Molim Vaše mišlenje na osnovu ovog nalaza.

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.

Komentari na pitanje: #13087

    • Djokovic Bratislav 29. 04. 2013.

      Na ultrazvucnom pregledu mi je konstatovana u iii segmentu subkapsularno ssimpleks cista velicine 14mm x 10 mm. Ima li razloga za zabrinutost, i sta dalje. ? S postovanjem