Imam užasne gastritičke smetnje koje se ogledaju u podrigivanju (bez ikakavog olakšanja), nakon svakog obroka, često i ujutro odmah nakon buđenja, pojačano lučenje pljuvačke, bol u grlu, napetost. To traje par sati, u međuvremenu sam opet gladna itd.,itd...Gastroskopija rađena b.o., imala sam helicobacterpylori, izlečen. Dg: hiatus hernia, gastrirtis. Gastrolog neće da me operiše, a ja ne mogu više da izdržim. Kvalitet života mi je na 0.
    Ima li leka?

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Poštovana,
      svakako da ima leka, oslabite ako ste gojazni, jedite češće, količinski manje, spavajte sa podignutim uzglavljem, ne nosite tesnu odeću, izbegavajte pikantnu i ljutu hranu, gazirane napitke, čokoladu i perpmint, 3h pre spavanja ne jedite i obavezno uzimajte jedan od lekova iz grupe inhibitora protonske pumpe kao što su Omeprol, Sabax, Controloc, Nexium.