Poštovani doktore,
    pisao sam Vam da majka ima divertikulitis i gastro probleme. U međuvremenu je rađena gastroskopija i rezultati su sledeći: fragmenti (dva) sluznice želuca antralnog i mešovitog tipa l. muskularis mukoze, Foveolarni epitel je regularnih karakteristika. U lamini propriji se nalazi kongestija, edem i difuzan i obilan inflamatorni infiltrat limfocita, plazmocita retko eozinofila. Aktivnost je prisutna sa fokalnom invazijom neutrofila u površini epitela. Prisutna su 2 limfoidna folikula u isečku antralnog tipa. Glandularni sistem- prisutna atrofija lakog stepena u isečku mešovitog tipa i težeg stepena  u isečku antralnog tipa. Intestinalna metaplazija nije prisutna(-) H-pylori prisutan , primenjeno je specijalno bojenje Glemsa. Terapija Sinacilin, Controloc, Klaromicin.
    Da li ovo može da bude uzrok čestih nagona za pražnjenjem, ali sa veoma oskudnim stolicama ili je to zbog divertikula, koji lek možete preporučiti da se to ublaži. Lekar nije ništa prepisao, samo Mukofalk, šta je najefikasnije za bolove u donjem desnom delu stomaka koje sam spominjao.
    Unapred hvala