Imam 35 god. Oko 10 godina patim od blažeg oblika unutrašnjih i spoljašnih hemoroida. Ranije sam imao povremena krvarenja uzrokovana tvrdom stolicom, ali u zadnje vreme krvarenje nemam, jer uspevam da higijenom, ishranom i lekovima (Delmeson - mast i čepiće) kontrolišem stanje. U zadnjih 1 - 2 god. imam nelagodan osećaj, tištenje u predelu rektuma. Dosta često taj nelagodan osećaj pređe u tup - tištući bol koji se javi isključivo posle odnosa. Išao sam kod urologa. Urađeni su svi pregledi i analize prostate (pregled, ultrazvuk, PSA, bris uretre, spermo i urinokultura). Nađene su neke bakterije koje su se nakon adekvatne antibiotske terapije sanirale. Ostali nalazi za prostatu su bili uredni.
    I dalje osećam iste tegobe u predelu rektuma koje se javljaju isključivo posle odnosa, pa Vas molim da mi odgovorite da li proširene vene na rektumu mogu da daju takve tegobe kako se ja ne bih dvoumio da li je u pitanju prostata ili unutrašnji hemoroidi.
    Unapred zahvalan.