Bio sam na letovanju u Crnoj Gori i pokupio virus koji je vladao (to je bilo 20.avgusta). Imao sam mučninu, proliv, povraćanje. Tegobe su trajale nekoliko dana. Nakon toga počele su povišene temperature do 37.4 i peckanje u grlu. Kada sam se vratio kući lekar opšte prakse mi je dao da uradim bris grla, nosa i urino kulturu. U brisu nosa i urino kulturi ništa nije nađeno, ali u brusu grla izolovana je bakterija Klebsiella spp. Prema antibiogramu lekar mi je prepisao Ciprocinal 2x1 5dana. Pošto sam to popio, a temperatura i dalje nije padala, lekar mi je dao uput kod Infektologa. Infektolog je predložio da posle par dana ponovim bris grla i uradim Le formula, transaminaze, LDH, amilaze u krvi i urinu. U brisu grla ništa nije nađeno a lab.nalazi su: WBC 4.5 LYM 1.8 MON 0.3 GRA 2.4 LIM% 39.3 MON% 6.9 GRA% 53.8 RBC 5.17 HGB 144 HCT 0.407 MCV 78.7 MCH 27.9 MCHC 354 RDW 12.7 PLT 288 MPV 8.6 PCT 0.248 PDW 1.5. AST(GOT) 29 ALT(GPT) 24 S-LDH 244 S-Amilaze 99 U-Amilaze 462. Na osnovu ovoga Infektolog mi je rekao da je sve u redu, da sam zdrav i da idem kući. Međutim ja i dalje imam povišenu temperaturu (sad će 2 meseca) i obično se javlja popodne i povremeno slabu glavobolju. Napominjem da mi Infektolog nije dao uput za lab.analize na viruse koji se šalju na Torlak, što je mom lekaru malo čudno.
    Interesuje me kakvo je Vaše mišljenje o ovome i šta mi Vi predlažete da uradim?
    Unapred hvala