Trudna sam 26-ta nedelja, ne znajući da je slanina prethodno kuvana, jela sam par puta 2-3 dana onako svježu. Tek kad sam saznala da je dimljena uspaničila sam se zbog toxoplazme. Simptoma ove bolesti nemam, ali sam ipak pitala ljekara trebam li raditi test on je rekao NE-nije potrebno. Ja opet nisam mirna kad čitam kakve posljedice tox.ostavlja na plod.
    Šta znači da tox. bez simptoma ne treba liječiti? Znači li da nije toliko opasna. Ako nemam nikakvih simptoma može li ukoliko sam je dobila od samo nekoliko parčića slanine moja beba biti u opasnosti? Živim u Švedskoj i dr kaže da je to vrlo rijetko ovdje.
    Zabrinuta