Da li ima negativnog uticaja na organizam lokalno primenjeni kortikosteroidi (klizme ili pene hidrokortizona ili metilprednizolona) na rekto-sigmoidni deo kolona u upalnim bolestima creva ako se primenjuju u terapijskim dozama u dužem periodu (mesec dana)?
    Da li se na pozitivnoj listi lekova (na recept) od sledeće godine mogu očekivati oralni i lokalni preparati mesalazina firmi Pentasa i Asacol i koji sve tačno?
    Hvala puno.