Imam 23 godine i problema sa redovnom probavom i tvrdom stolicom (zatvor traje do nedelju dana). Primetila sam da nema znatnog poboljšanja pri većem unosu tečnosti i hrane bogate vlaknima. Mislim da nemam simptome koje ukazuju na rak debelog creva, ali se plašim da periodična opstipacija može uzrokovati veće tegobe? Zanima me Vaše mišljenje o tome kao i to šta od jela i pića bih tačno trebala unositi u organizam? Koliko mi fizička aktivnost može pomoći (student sam i slabije se krećem).

    Odgovoreno: 13. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Fizička aktivnost Vam je neophodna. Dakle, jedite što više tečnu i kašastu hranu, izbegavajte gazirane napitke, nastavite da jedete što više hrane sa biljnim vlaknima, probajte i sa mekinjama, ali uzimajte i Sirup Portalak 3x1 supenu kašiku.