Imala sam problema sa probavom. Radili su mi snimanje kamerom. Kolonoskopija sve ok. Promenila sam ishranu i sad svakodnevno idem u wc ali imam novi problem a to je da kad vršim nuždu ponekad krvarim. Imam kao malu ranicu na samom početku analnog otvora koja se raskrvari kad mi je stolica tvrđa i kad se napinjem.
    O čemu je reč. To nestane a pojavi se kad se napinjem i imam utisak kao da to pukne od naprezanja. Da li je to moguće?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Sve je to moguće i baš onako kako ste napisali. Najverovatnije da imate analnu fisuru, tj mali rascep u predlu čmara, ili hemoroide. Osnovno je da Vam stolica bude mekana i skavkodnevna da tvrda stolica ne bi povređivala ili hemoroide ili predeo oko čmara.
      Pozdrav.