Dešava se već neko vreme... Problem je kada trebam ići negde (ponekad je to i obična šetnja), počinjem osećati stomačne tegobe, kao nekakvu tremu. Ali, sve je dobro dok na tremi ostane, jer mi to ponekad zna napraviti čitavu pometnju i uplašim se da ću dobiti dijareju. Uglavnom odustanem od namere da idem bilo gde, osim u situacijama kada moram i onda tako u grču i sa stalnim razmišljanjem o stomaku i o tome šta to moja creva rade, napunim sebe nekakvim strahom i onda se još dogodi mučnina i osećaj da ću se ispovraćati i sve to sa onim \"Jao\". I nije nimalo prijatno, ne bojim se da će mi se nešto strašno dogoditi, nego više osećam tu neku neprijatnost, nelagodnost. Nekada se ove stvari događaju odvojeno, događaju se i kod kuće. Definitivno narušavaju moju svakodnevnicu.
    Inače sam radila analize. Imala sam blagu upalu debelog creva, pre nego što je sve ovo počelo da se događa, dobila odgovarajuću terapiju kojom je upala sanirana. Bila sam na razgovorima kod psihologa, radila testove i rečeno mi je da nije u pitanju depresija, da nisam čak ni sklona tome i da nisu u pitanju fobije, već da mi je organizam tako odreagovao na stres koji sam imala. Već dugo ovo traje i taman kad pomislim da mi je bolje, nekako se vratim dva koraka unazad! Pokušavam da se vratim u svoju svakodnevnicu, ali stalno mi je \"stomak\" u glavi i pomisao na mučnine. Ne znam zašto jednostavno ne pustim stomak da radi svoj posao?!
    Da li ja sama proizvodim sve te simptome? Volela bih da čujem Vaše mišljenje? Oprostite što sam tako opširna.
    Unapred hvala.