Neodređeni, ne mnogo jaki bolovi u stomaku, počeli su pre 3-4 meseca. Pila sam jednu dozu antibiotika, ali nije pomoglo. Moj lekar mi je prepisao terapiju za Helicobacter (bez ispitavanja). Nije pomoglo. Počele su prolivaste stolice, glavobolja i kratkotrajna povišena temperatura.Uradila sam koprokulturu i izolovana mi je salmonela enteritidis. Pila sam Citeral -deset dana. Poslednje kontrole fecesa su negativne, ali ja i dalje imam bolove u predelu gornjeg abdomena, najčešće gornja desna strana i ponekad levo ispod rebara. Bol osećam i u leđima (nisko). Rađen mi je ultrazvuk 2 puta i organi su u redu. Proširena krvna slika -OK. Ginekološki pregled i PAP su OK. Nativna snimka abdomena OK. Uradila sam i krvnu pretragu na helicobacter, ali je negativna. Pijem 2-3 nedelje Lanzu (lanzoprazul). Bol u stomaku je jako neodređena-nije jaka, uvek je u gornjem delu stomaka, duž rebara ili u leđa ili na desnoj strani ili na levoj ili u sredini ispod sternuma. Nekada se javlja kad sam gladna, nekada posle jela. Noću i ujutru je nema-kada sam odmorena. Kada se saginjem napred , kao da imam nešto ispod desnog rebara.
    Da li to može da bude posledica salmonele ili je nešto drugo u pitanju?
    Molim Vas za savet. Mnogo sam zabrinuta.

    Odgovoreno: 13. 10. 2008.

Komentari na pitanje: #12533