Postovani gospodine, Molila bih Vas da ako ste u mogucnosti date mi neke informacije o Shwachman - diamondov sindrom za koji sumnjaju doktori da postoji kod moje dvogodisnje cerkice. Detet su sa godinu dana utvrjdene visoke serumske transaminaze do 600 jedinica. Radjena su gotova sva ispitivanja, ali konacna dijagnoza nije uspostavljena. Devojcici je prepisana terapia Nexium od 20 mg, Creon 12000 jedinica i Ursofalk. Poslednjih godinu dana dete je samo jedan kraci period imalo normalne rezultate transaminasa. Molim Vas ako ste imali iskustva sa ovom retkom bolescu da mi dostavite podatke.

    Odgovoreno: 23. 09. 2007.
    • Draga gospodjo,

       Nemam iskustva sa ovim sindromom obzirom da se radi o retkom  multiorganskom oboljenju decjeg uzrasta. Vasa kcerkica treba da budu pod stalnom kontrolom decjeg gastroenterologa, za sta Vam predlazem da > stupite u kontakt sa prof dr Vojislavom Perisicem koji je redovni profesor na Decjoj Univerzitetskoj klinici u Tirsovoj ulici u Beogradu.  Zao mi je sto ne mogu vise da Vam pomognem. Pozdrav A. Nagorni