Sa kratkim opisom pokusat cu da opisem bol koji moj suprug ima u predelu zeluca oko 2-3 nedelje. Oseca bol na dodir stomaka i "tezinu" u tom predelu,bol je narocito jaka ujutro ili kada pokusa da naglo udahne vazduh.Bol nestane tokom dana ali ostane ta "tezina i nelagodnost u stomaku.Primetio je da mu smeta kisela hrana,ali mu odgovara da pije mleko.Moram da napomenem i da je pusac.Ne znam koliko vam ovo moze pomoci,ali ako ste u mogucnost posaljite nam odgovor!

    Odgovoreno: 23. 09. 2007.
    •

      Postovana,

      Neophodan je klinicko pregled Vaseg supruga i verovatno endoskopskipregled jednjaka, zeluca i duodenuma (popularna gastroskopija), postojiverovatnoca da ima ulkusnu bolest, Stojim na raspolaganju da Vam zakazem pregled na Klinici zagastroenterologiju ili me nakon kompletne laboratorijske obrade i krvneslike sa sedimentacijom ponovo kontaktirajte.

      Pozdrav  A.Nagorni