Poštovani,
    Imam 32 godine i pre oko godinu dana počinju moji problemi sa stomakom nakon što sam duže vreme lečen antibioticima. Tegobe su sledeće: nekada osećam nadutost, nekada imam celodnevno krčanje creva, nekada imam osećaj da mi creva nisu do kraja ispražnjena, a nekada je sve u redu i nemam nikakvih tegoba (to traje par dana, pa se opet jave tegobe). Stolicu imam svakodnevno u jutarnjim časovima uglavnom je formirana, a nekada posle formirane imam još jednu kašastu stolicu. Boja stolice je normalna. Još od malih nogu imam hemoroide i 1-2 puta mesečno ima krvi na papiru nakon stolice ili na stolici na zadnjem njenom delu. Stolica je nekada tanka, pa je jedno vreme normalna i nekada se pojavi i sluz u stolici. Imam česte i jake gasove. Drugih problema nemam, fizički se dobro osećam, a u zadnje vreme sam korigovao ishranu i sada jedem dosta voća i mekinja, ali to ne utiče ni pozitivno ni negativno na moje probleme. Pre mesec dan bio sam na pregledu u privatnoj klinici i tada su mi urađene sledeće analize: Pregled stolice na skriveno krvarenje 3 uzorka - negativno Pregled stolice na gljivice 3 uzorka - negativno Markeri: CEA 3,83 ng/ml (FLAG 49), CA19-9 17,36 u/ML, HELIOBAKTERIJA 0,14 WBC 8,4 G/L Lym# 1,4 G/L Mid# 0,7 G/L Grn# 6,3 G/L Lym% 17% Mid% 8% Grn% 75% RBC 5,75 T/L HGB 15g/L HTC 0,502L/L MCV 87,2 fL MCH 27,3 pg MCHC 314 g/L RDW 12,1% PLT 223 G/L PCT 1,8 mL/L MPV 8,2 fL PDW 0,124 FIBRINOGEN 2,0 g/L GLUKOZA 5,88 mmol/L BILIRUBIM UKUPNI 21,0 umol/L BILIRUBIN DIREKTNI 4,0 umol/L GVOŽĐE 17,2 umol/L CRP 0,7 mg/L Mokraća je kompletno u granicama normale (da ne pišem pojedinačne rezultate). Treba još da se uradi KOLONOSKOPIJA i RTG GASTRODUODENUMA.
    Molim Vas za mišljenje na osnovu priloženih rezultata, da li pre kolonoskopije možete da mi kažete na šta sumnjate i da li rezultati govore o mogućnosti tumora debelog creva.