Poštovani,
    moje pitanje je da li se treba obratiti lekaru za pregled želuca ili debelog creva ili postoji neka vrsta terapije, promena ishrane ili čajeva koja bi mi pomogla i otklonila problem.
    Imam 38 god, nisam udata, jako sam nervozna i pod stresom često, što zbog posla, što zbog situacije u porodici. Imam problem u zadnjih 7-8 meseci sa stomakom, česta nadimanja i uglavnom zatvor (koji rešavam mekinjama sa jogurtom), imam posao na kojem svih osam sati sedim, ponekad rekreativno trčim, ali jedem uglavnom suvu hranu (zbog posla, jer sam celi dan skoro na poslu i nemam mogućnosti za drugačiji način ishrane od 9 do 17h), mada se trudim da svakog dana pojedem nešto laganije (kifla, đevrek sa jogurtom ili pavlakom, ponekad i lisnata peciva) i popijem dosta tečnosti (vode) i čajeva (nana ili kamilica), ne pijem alkohol ni gazirane sokove, ponekad, ali izbegavam. U toku dana mi se smiri stomak, ali uveče posle večere je najgore i ako pojedem supu, nešto laganije, salatu i čaj skoro pred spavanje... Probala sam na predlog prijateljice sa FAMOTIDINOM tri večeri koji mi je odmah pomogao i regulisao nadutost i problem u stomaku, ali posle uvek dobijem zatvor tako da ga više ne pijem ...
    Unapred hvala