Poštovani,
    bolujem od ezofagalnog refluksa jednjaka (vraćanje kiseline iz želuca u jednjak). Lečim se kod ORL specijaliste, koji mi je i otkrio bolest. Koristim povremeno omeprol kapsule. Pre 4-5 mjeseci mi se počeo javljati neprijatan osjećaj u ustima, kao da me peče po ustima. Doktor mi je pregledom utvrdio dosta kiseline u jednjaku, rekao da je taj osjećaj u ustima od toga i ponovo mi uključio omeprol. Posle par dana mi je bilo bolje, osjećaj se izgubio. Omeprol pijem nešto više od mjesec dana, ali su mi se simptomi pečenja u ustima vratili.
    Htjela bih čuti Vaše mišljenje i da li da eventualno promjenim lijek, ako i Vi mislite da su simptomi izazvani zbog prisustva kiseline u jednjaku, koja pretpostavljam dopire i do usne duplje i izaziva ove simptome, koji su jako neprijatni ili je po sredi možda nešto drugo, pa da mi kažite kom specijalisti da se eventualno obratim. Napomenula bih još da gastroskopiju ne mogu da uradim.