Poštovani doktore,
    imam 23 god i gin.mi je kolposkopom video par malih hemoroida. Nikada nisam imala problema sa varenjem, ali me deo oko analnog otvora izuzetno svrbi i peče. Trebalo bi uskoro da idem kod hirurga da mi se utvrdi imam li i unutrašnje hemoroide ili su ipak samo spoljašnji. Problem imam već 4 meseca i zaistra je frustrirajuće. Koristila sam Faktu čepice i mast, kao i mnoge druge kreme i masti, ali ništa nije pomoglo.
    Da li Vi savetujete odstanjivanje hemoroide operacijom i da li je ona jako bolna? Koji vid operacije je najuspešniji i najbezbolniji?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 08. 10. 2008.
    • Poštovana,
      pre bilo kakve procene stanja unutrašnjih hemoroida i eventualne operacije potrebno je da se uradi rektoskopija. Vrstu operacije opredeljuje hirurg. Ne verujem da hemoroide koje imate ne mogu da se saniraju mastima, čepićima i kapsulama.