Prije 3 godine sam operisao hemoroide i nakon 6 mjeseci mi se pojavilo novo krvarenje. Nakon rektoskopije ustanovljeno je da imam hemoroide g 2 vanjski g1 do g2 unutra, sa minimalnim ragadama. Prije 8 mjeseci bio sam ponovo na rektoskopiji kod svog hirurga koji mi je reko da nema nikakvog recidiva, a to što su mi našli prijašnjem snimanju, su tragovi od operacije koji moraju ostati, te da su mi krvarenja najvjerovatnije zbog osjetljive sluzokože. Između ostalog mi je usmeno rekao da na samom početku imam polip, ali to mi nije napisao u nalazu.
    Mene interesuje sada da li ti polipi su opasni po zdravlje, pošto sam ja njega shvatio kao da to nije ništa posebno. Tek kad sam se malo raspitao na internetu shvatio sam da može voditi ka tumoru. Inače, stanje mi se dosta popravilo i vema rijetko sada krvarim.