Prosle godine sam imala punih 6meseci veoma tup i konstantan bol u zeludcu ustanovljeno je da imam H pylori i gastritis.Isla sam na gastroskopiju medjutim veoma sam se uplasila i pokusaj nije uspeo.Ono sto mene interesuje a na sta nisam dobila odgovor od LEKARA sa kojima sam razgovarala jeste da li je uobicajeno da se kao propratne pojave pojavljuje veoma nizak pritisak, suzenje ociju i osecaj napetosti?Sada se osecam sasvi dobro ali sam potpuno promenula nacin zivota (izbacila cigarete, alkohol, gazirano...)

    Odgovoreno: 16. 09. 2007.
    • Postovana,

       Propratne pojave koje ste naveli nisu uobicajene, dijagnozu gastritisa je moguce postaviti samo gastroskopijom i uzimanjem biopsija u toku gastroskopiju. Dobro je sto nemate tegobe i sto ste promenili nacim  zivota. Ne znam odakle ste, ukoliko ste iz Nisa i okoline kontaktirajte me  ponovo putem Interneta da bi Vam zakazao pregled sa kompletnom dokumentacijom na Klinici za gastroenteologiju i hepatologiju.

      Pozdrav A. Nagorni