Poštovani doktorke,
    moja biohemijska analiza je sledeća: ALP- 84; GGT- 296; ALT- 60; AST- 23;
    Da li možete da mi kažete šta znači povećan GGT, jer su me uplašili da je možda hepatitis C ili ciroza jetre!
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 03. 10. 2008.
    • Poštovana,
      GGT je povećan kod oštećenja, na osnovu nalaza koje ste napisali ne mogu reći da li imate oboljenja koja ste pomenuli, jer su potrebne dodatne analize, pre svega na viruse, eho gornjeg abdomena, nalazi krvne slike i normalno klinički pregled.