Poštovani,
    Javljam se zbog moje tetke, naime ona je u užasno stresnom periodu života poslednjih 2 god., ako je to od značaja za ostatak priče i pitanja. Ima 57 god i godinu dana javlja joj se osećaj mučnine i bola u predelu želuca i levo ispod rebara, konstantno, a povremeno dva puta mesečno, nekada i češće, užasan bol ispod levog rebra zbog koga je morala da se savije u momentu i od koga su joj polazile suze, na svu sreću nikada nije trajao duže od par minuta. EHO je tada bio uredan, a na gastroskopiji utvrđeno prisustvo erozije i heliycobact. Dobila je terapiju Controloc od 40 mg, Klacid i Sinacilin deset dana, a zatim bizmut 4 nedelje...Konastantan bol i mučnine su bili ublaženi par meseci, a onaj užasni bol joj se javljao i dalje nekoliko puta mesečno. Sada joj se taj jak bol javlja uvek kada se savije. Ispod levog rebra sa prednje strane, ka grudnoj kosti, napipala je nešto tvrdo i elastično, ne menje oblik, što ne može da se pomeri, a sinoć sam i ja napipala to isto kada mi je pokazala mesto. Ispod desnog rebra toga nema, ceo trbuh je tu mekan, a ispod levog u predelu gde se napipava to nešto tvrdo, nije moguće pritisnuti ka dole.
    Da li je moguće da je to neki grč, gasovi, neko manje ozbiljno oboljenje i koje bi preglede trebalo da uradi, obzirom da je prošli ultrazvuk bio normalan i koje lekove da pije? Pražnjenje joj je na dva tri dana, nešto tvrđa stolica, ali bez drugih problema. Smršala je oko 5 kg za mesec dana, ali je moguće i da je to zbog stresa i napora. Oprostite zbog preopširnosti!
    Unapred hvala,
    Dragana