Poštovani,
    imam 35 god. Rezultat testa na heliko bakteriju je: H.PYLORI IgG 16,5. A rentgen želuca: "jednjak prohodan, bez promena Hy nema. Želudac visoko postavljenog fundusa u celini izdužen do ptose. Peristaltika troma, evakuacija znatno usporena. Reljef sluzokože hypotrofičan. Iznad barijuma se u toku pregleda nakuplja tanji hyperscecret sloj. Posle dužeg vremena uspostavlja se spontana evakuacija i prikazuje izrazito mali, spast i def. bulbus. Duodenalni venac kao i prikazani deo jejunuma klupčasti, ptotični. Znaci infiltracije i depoa nisu viđeni. Elongatio, ptosisis et hypotonio ventr. Def. bulbi duod. pp ulc. chr. "
    Molim Vas da mi objasnite ovo oboljenje, dok čekam pregled gastroenterologa.
    Hvala.