Prošlog leta mi je obavljen ultrazvučni pregled gornjeg abdomena zbog povremenih bolova ispod desnog rebarnog luka. Nalaz je bio sledeći: presavijena žučna kesa sa manjom količinom sedimenta. Lekar mi je prepisao Mendiaxon, pošto nisam mogao da ga nađem, počeo sam uzimati zamenu Himekromon. Zbog neželjenog dejstva sam morao prekinuti, dijareja.
    Hteo bih da Vas pitam kako bih mogao izbaciti taj sediment iz žučne kese, bilo hranom, nekim drugim lekom ili nekim načinom života? Isto tako da li je stvaranje kamena neizbežno? Dodao bih i to,da imam 28 godina, krvna slika je u redu, kao i biohemija, sem holesterola koji je 5,45. Od simptoma imam samo povremene slabe i tupe bolove pod desnim rebarnim lukom.
    Hvala unapred.