Poštovani,
    moj problem je što imam neredovne stolice, jednom dnevno, svaki drugi-treći dan. Nekad prođe i po tri-četiri dana. Znači, ne svakog dana. Normalnog je izgleda, nema krvi, sluzi, formirana. Nemam nikakvih tegoba,osim ponekad zatvor, koji kratko traje i retko se dešava, samo kad ne jedem kašastu hranu. Nemam problema sa težinom. Imam 25 god.
    Možete li mi reći, koji uzroci mogu biti tome i kako da utičem da počne dolaziti do pražnjenja svakog dana? Ići ću kod lekara, ali dok ne odem, mi dajte neki nagoveštaj, savet?

    Odgovoreno: 01. 10. 2008.
    • Poštovana/i,
      uzroci zatvora mogu biti dugačko i presavijeno i lenjo crevo. Potrebno je da se što Više krećete, da jedete hranu sa što više biljnih ostataka, da jedete tečno i kašasto, a ako to ne pomaže da uzimate sirup laktulozu 3x 1 supenu kašiku dnevno.