Dg: hiatus hernia per magna antrum gastritis chr.rephluz biliaris.
    Molim Vas recite mi nešto o ovoj bolesti, koliko je opasna, to je dijagnoza moje majke, ona ima 53 god i koji lekovi se preporučuju.
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Vaša majka ima želudacnu kilu, vraćanje žučnog sadržaja iz duodenuma u želudac. Tegobe želudačne kile mogu biti ozbiljne. Leči se lekovima iz grupe inhibitopra protonske pumpe u zavisnosti od tegoba jednom ujutro ili dva puta dnevno kao i dijetom uz smanjenje telesne težine, veći broj manjih obroka, spavanja sa podignutim uzglavljem, izbegavanjem slatkiša i gaziranih napitaka. Refluks žuči u želudac se leči lekom Ursofalkom.