Molim Vas da mi protumačite nalaz gastroskopije:
    Jednjak- prolazan celom dužinom, Kardija-prolazna, Želudac- Lumen pun sekreta, sluznica hiperemična, sukulentnih nabora koji su voluminozniji. U predelu korpusa na maloj krivini se uočava prominencija promera oko 4-5 cm. Verovatno je da se radi o ekstraluminalnoj kompresiji ili submukoznom Tu formacijom. Ispod toga između antruma i korpusa ista promena, ali manja oko 2-3 cm. Uzete biopsije iz korpusa i antruma. Pilorus zjapi, ekscentrično je postavljen. Duodenum bulbus pravilan, sluznica je inflamirana sa ponekom erozijom. Dalje do D3 nalaz uredan. Dijagnoza: Gastritis chronica et hypersecretio ventriculi. Compresio ventriculi extraluminalis susp. Tu ventricli submucosa in obs. Duodenitis /bulbitis/ chr. erosiva.
    Ranije sam imala povremene dijareje koje su prestajale posle 1-2 dana uz kaps. Probiotika, a posle uzimanja Quamatel tab. nemam dijareje, ali se teže praznim /u malim delićima/ i unazad par dana imam jako peckanje u anusu, pa koristim Faktu mast. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.

Komentari na pitanje: #11588

    • Dragana Milic 22. 02. 2011.

      Molim vas da mi pojasnite nalaz. . . . Bulbus duodenuma sa par akutnih erezija. Helico test - unapred hvala.