Poštovani,
    u privatnoj lab. sam uradila test na heliko bakteriju i dobila samo jedan rezultat: H.PYLORI IgG 16,5.
    Molim Vas da mi rastumačite da li imam ili ne tu bakteriju. Lekar opšte prakse mi nije ništa rekao, samo mi je prepisao Bactrim i uputio me na rentgen želuca (sa pijenjem barijuma), koji sam zakazala i čekam, a onda mi je dao uput za gastroenterologa. Od tegoba imam bol u želucu i povećanu kiselinu. Moje mišljenje da mi tegobe zavise u velikoj meri od ishrane.
    Molim za savet dok čekam dalje pretrage. Imam 35 god.

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.

Komentari na pitanje: #11402

    • Radila sam nalaz za Helico. Ref vrednost je 40.54. Šta mi možete reći?
      Hvala