U periodu od januara do marta ove godine u tri navrata sam imao dugotrajne(vise sati)jake bolove u gornjem delu stomaka.Nakon izvrsenih preglega kod gastroentrologa kao i ultrazvucnog pregleda nisu uoceni bitnije promene unutrasnjih organa osim blagog zadebljanja zida zucne kese.Nakon izvrsene analize krvi i urina,pronadjen je uvecam broj Amilaza u serumu i urinu kao i povisena glukoza 6,5(inace mi je oko 5).Lekar oste prakse mi je postavio dijagnozu upala pankreasa i ispisao lek Pankreatin kapsule.Upotrebom kapsula vise nisam imao jak bol da bi nakon upotrebe oko 6O kapsula nestao i blagi stalni bol u gornjem delu stomaka. Napominjem da mi je "pretpostavljam" zbog upotrebe pankreatin kapsula doslo do hronicnog zatvora stolice (trda i boja gline)kao i upale hemoroida(krvarenje usled trde stolice.) Nakon upotrene 6o kapsula pankreatina, nestanka bola, povoljne analize krvi , urina i nivo glukoze(amilaza u serum 63,u urinu 523 i glukoza 5)kao i nastalih probl! ema debelog creva svojom odlukom sam prestao uzimanje pankreatina. Nakon dva tri dana od prestanaka uzimanja pankreatina vratio mi se blagi i stalni bol u gornjem delu stomaka.Molio bih vas savet sta da dalje preduzmem u otklanjanu stalog blagog bola gornjem delu stomaka, posto mi je lekar rekao da postoji samo ovaje lek za ovu bolest.Imam 33 godine i po profesiji sam policajac UNAPRED HVALA..

    Odgovoreno: 07. 09. 2007.

    • Postovani,

      Savetujem Vam da ponovite laboratorijske anakize, ukljucujuci i amilaze  u serumu i urinu i da ponovite ultrazvcucni pregled abdomena.  Ispisite mi nalaze nakon toga, a do tada Vam savetujem da ponovo uzimate  tablete Pankreatina, 3x1, i Caps. Omeprola 1x1, ujutro, pola sata pre  jela.

      Pozdrav  A. Nagorni