Moji simptomi su: česta (veći deo dana) mučnina, bez povraćanja, i pre i posle jela, bez razlike, stalno podrigivanje i pre jela, a naročito posle jela, čak i više sati posle, ali tada još i naduvenost i težina u stomaku (količine hrane male); posle svakog saginjanja (npr. obuvanje, da se dohvati nešto sa poda i sl.) ubrzan puls i zadihanost kao da sam trčala. Čest umor. Uradila sam uz stomaka, sve je b.o., urađen rtg jednjaka i gastroduodenima: "osim hiatalne hernie intermitentnoog tipa axualnog položaja, ne vide se druge promene organske ili funkcionalne prirode". Laboratorijski nalaz na helicobacter: IgA 86,9 U/ml, IgG 2,7 U/ml. Da li su moje tegobe posledica i hernie i helicobactera, jer mi je rečeno (u laboratoriji) da vrednosti ne ukazuju na hitnost lečenja? Da li je obavezna gastroskopija?
    Zahvaljujem Vam unapred.

    Odgovoreno: 24. 09. 2008.

Komentari na pitanje: #11358

    • Zdravo, imam jedan problem cesto imam mucninu bez povracanja, i sa malo glavobolje. . . Ne znam sta je u pitanju, nekada mi je i puls povisen kada merim pritisak. . A nemam knizicu overenu da bi posjetila lekara. . Ako znate nesto molim vas za odgovor. . Hvala