Poštovani,
    pišem Vam u ime moje mame koja ima 49 god. U maju mesecu ove godine primljena je kao hitan slučaj zbog kliničkih i RTG znakova akutnog abdomena. 3 nedelje pre toga imala učestale prolivaste stolice i temperaturu. Operisana, izvučene su 2 stome, ileostoma na koju se prazni kao i kolostoma u vidu fistule. Pre mesec dana urađena je kolonoskopija, zbog planirane rekonstrukcije creva. Nalaz biopsije je sledeći: Površina sluznice je ravna, u pokrovnom epitelu postoje retki neutrofili, kripte su relativno odgovarajućeg broja lako nepravilnog oblika i rasporeda, obložene mukocitima. U stromi se nalazi oskudni limfoplazmocitni infiltrat sa ređim neutrofilima i eozinofilnim leukocitima. Zaključak: nalaz nije dovoljno specifičan i ukazuje samo na inflamiranu sluznicu deb. creva. Sve biohemijske analize kao i analize krvi su u redu, CRP takođe. Majku ponovo šalju na kolonoskopiju, nadovoljno objašnjen nalaz biopsije, pa tako i rekonstrukcija se dovodi u pitanje.
    Najiskrenije Vas molim za mišljenje, na šta može ukazivati ovaj nalaz biopsije, da li je rekonstrukcija indikovana ili ne. Lekari se uporno trude da nađu Kron ili ulcerozni kolitis, iako je nalaz biopsije prilikom operacije ukazao na ishemijski, infektivni gastroenter. kolitis i prisustvo Salmonele.
    Izvinite na opširnosti i unapred Vam veliko hvala.