Poštovani,
    Već dugi niz godina imam problem sa zatvorom i nadimanjem stomaka. Relativno zdravo se hranim i vodim računa o ishrani. Izbegavam sve što je teško za varenje, ali bez velikog uspeha. Pokušavala sam sa raznim čajevima, ali sve je trenutno i prilično mučno kada čaj počne da deluje.
    Volela bi da znam da li postoji neki lek koji bi uravnotežio varenje i problem koji imam. Imam 30 god.
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 23. 09. 2008.

Komentari na pitanje: #11267

    • Dragi postovani doktore. Ima la sam otezano praznjenje creva (tvrdu stolicu) i to traje vec 11 godina. Posle male konsultacije predlozili su mi portalak za upotrebu 2x2 velike kasike. Nakon prve flase vec je pocelo normalizovanje stolice al, poceli su i grcevi. Za grceve su mi predlozili da upotrebim magnezijum. Nakon pete flase preporucili su mi da uradim irigografiju. Konstatovano je da je debelo crevo dosta duze (30-50 cm) nego uobicajno bez patoloskih promena. Dijagnoza je: dolichocolon pars ascendentis. Lekari su mi preporucili promenu ishrane sa bogatim sadrzajem vlakana. I, portolak su mi zabranili jer, moze dovesti do lenjivosti creva, a prvi lekar koji mi je i predlozio kaze da nastavim jer portalak nema nezeljenih dejstva. Obracam se vama za vase cenjeno mislenje. Unapred zahvalna snezana