Poštovani,
    imam 19 god. Imao sam ranije stezanje u grudima i bol iza grudne kosti. Srce je ispitano i ono je sasvim zdravo, imam hiatus herniu i upaljen želudac i jednjak.
    Mene zanima da li je normalno da u toku dana imam pritisak 120-70, puls normalan, a uveče pritisak skoči na 130-150 sa 80-90, puls ubrzan 90-95? Zbog hiatus hernie ponekad imam preskakanje srca, da li to može da dovede do oštećenja srčanog mišića? Koliko vremena posle fizičke aktivnosti (treninga i težih aktivnosti) treba pritisku da se vrati na normalu?