Poštovani,
    molim Vaše mišljenje. U oktobru 2006-te rutinskim pregledom pronađen mi je hsv ag, moj infektolog me 6 m. drži samo sa nalazima ast i alt, bez daljih pregleda. Odlazim na VMA kod puk.dr Nenada Milosevića na konsultacije, potom u Paster lab. na kvalitativni pcr, koji je negativan (nema detektibilne hcv rna), javlam se na VMA i uz savet lekara nastavljam da živim potpuno normalno, jer mi je rečeno da sam spontano eliminisala virus. Posle 6 m. pcr ponovo negativan (virusolog je SONJA ZERAVJEV), AST , ALT, ELEKTRO FOREZA PROTEINA, IgG, SVE NORMALNO, AST I ALT nikad nisu ni bile povišene. Međutim, ja sam stalno opterećena time, interesuje me da li može da mi se desi relaps bolesti. Da li je moguđe da je elisa 2 puta lažno pozitivna i da li mogu da rađam? Muž i ćerka su negativni, ja ne spadam u rizičnu grupu, medicinska sestra sam , ali ne mogu da navedem neki podatak o ubodu ili povredi na radnom mestu. Napominjem da sam ponovo išla na VMA, dr je rekao da nema šta da brinem, ali to je jače od mene. UZ abdomena uredan, radila više puta, stalno osećam bol s desne strane stomaka, niko mi nije rekao zbog čega, ja znam da ne umišljam, jer sam taj osećaj imala i pre nego što ću saznati za hcv ag. Plašim se da je od jetre i najviše se plašim za svoje ukućane, ako infekcija zaista postoji.
    Izvinite na opširnosti, ne mogu baš sa svakim da pričam o tome, nadam se da razumete.
    Unapred hvala!